přehledný průvodce psychiatrickou péčí
 
 
Co mě čeká na psychiatrii –
návštěva ambulance nebo hospitalizace.
   
Ambulantní léčba
= docházka do ordinace
Hospitalizace
= léčba za pobytu v léčebně
nebo nemocnici
Psychické potíže jsou velice časté, v podstatě jsou běžnou součástí života lidské společnosti. Duševní nemoci se vyskytují nejčastěji ze všech typů onemocnění. Během svého života asi polovina lidí zažije období, kdy by se dala diagnostikovat psychická nemoc. Vývoj potíží je podobný jako u tělesných nemocí – čím dříve a čím lépe se léčí, tím méně často a méně silně se objevují.
Počet psychiatrů je omezený. Ale každý praktický lékař má ve svém okolí psychiatrickou ambulanci a může vás do její péče doporučit. Často se setkáváme se studem. Mnoho lidí dlouho váhá než se svěří odborníkovi. Z těchto a mnoha dalších důvodů stále řada pacientů zbytečně trpí. Představa veřejnosti o psychických obtížích a léčebných možnostech se naštěstí v posledních letech zlepšuje a médiím se postupně daří vypovídat o světě lidí s těžkou duševní poruchou pravdivě. Také řada mediálních aktivit přibližuje veřejnosti svět těžce duševně nemocných. Snad není daleko doba, kdy (stejně jako v ostatních rozvinutých zemích) bude návštěva psychiatra běžná stejně jako návštěva internisty.
Na těchto stránkách nenajdete odkazy na způsoby léčby, které nejsou dostatečně ověřené, slibují zázračné úspěchy. Popisy všech možností léčby vycházejí z dobře zavedených metod, které mají jasně stanovenou oblast použití, účinnost i bezpečnost. Většinu těchto metod proto hradí zdravotní pojišťovny a stát garantuje jejich dostupnost v jednotlivých regionech.
tisk  tisknout    mail  napište nám
Mám jít na psychiatrii?
Když vám doporučují psychiatra, neznamená to, že jste blázen...
Odkazy
Projekt destigmatizace
Stránky nabízející pomoc všem, kdo mají trápení s hlubokým smutkem nebo příliš silnou úzkostí.
Stránky o nespavosti a její léčbě.
 
   
Lundbeck logo  
   
blázinec.com