přehledný průvodce psychiatrickou péčí
 
 
Ambulantní léčba
   
image
Naprostá většina psychických poruch je dobře léčitelná v ambulanci. Tam je vhodné začít. K dispozici má lékař nejen své znalosti, ale vždy má možnosti dalších vyšetření (laboratorní, zobrazovací…) a konzultace dalších specialistů. Z léčebných možností je většina dobře aplikovatelná i ambulantně. Ve větších městech jsou k dispozici i další možnosti jako denní stacionáře, chráněné dílny nebo pacientské kluby.
V ambulantních podmínkách lze podávat většinu léků. Také psychoterapie je převážně dostačující v ambulantních podmínkách. Pacient tak nepřeruší své vazby, může případně pokračovat ve studiu nebo zaměstnání a léčba je pro něj jednodušší. Biologické metody léčby jsou dostupné jen omezeně (jasné světlo), ale lékař vám může poradit s jejich použitím.
Při nejistém určení vzácnějšího onemocnění může psychiatr využít další vyšetření. Je smysluplné se poradit s dalšími odborníky. Nejčastěji je to psycholog, endokrinolog a neurolog. Pokud léčba není hned úspěšná, je vždy k dispozici ještě mnoho dalších možností. V celém světě nabírá na významu právě péče mimo lůžkové zařízení, která je nejen levnější, ale také přirozenější a umožní zachovat současné vazby.
Více informací najdete zde:
tisk  tisknout    mail  napište nám
Mám jít na psychiatrii?
Když vám doporučují psychiatra, neznamená to, že jste blázen...
Odkazy
Projekt destigmatizace
Stránky nabízející pomoc všem, kdo mají trápení s hlubokým smutkem nebo příliš silnou úzkostí.
Stránky o nespavosti a její léčbě.
 
   
Lundbeck logo  
   
blázinec.com