přehledný průvodce psychiatrickou péčí
 
 
Ambulantní léčba
   
image
Naprostá většina psychických poruch je dobře léčitelná v ambulanci. Tam je vhodné začít. K dispozici má lékař nejen své znalosti, ale vždy má možnosti dalších vyšetření (laboratorní, zobrazovací…) a konzultace dalších specialistů. Z léčebných možností je většina dobře aplikovatelná i ambulantně. Ve větších městech jsou k dispozici i další možnosti jako denní stacionáře, chráněné dílny nebo pacientské kluby.
V ambulantních podmínkách lze podávat většinu léků. Také psychoterapie je převážně dostačující v ambulantních podmínkách. Pacient tak nepřeruší své vazby, může případně pokračovat ve studiu nebo zaměstnání a léčba je pro něj jednodušší. Biologické metody léčby jsou dostupné jen omezeně (jasné světlo), ale lékař vám může poradit s jejich použitím.
Při nejistém určení vzácnějšího onemocnění může psychiatr využít další vyšetření. Je smysluplné se poradit s dalšími odborníky. Nejčastěji je to psycholog, endokrinolog a neurolog. Pokud léčba není hned úspěšná, je vždy k dispozici ještě mnoho dalších možností. V celém světě nabírá na významu právě péče mimo lůžkové zařízení, která je nejen levnější, ale také přirozenější a umožní zachovat současné vazby.
Více informací najdete zde:
tisk  tisknout    mail  napište nám
Mám jít na psychiatrii?
Když vám doporučují psychiatra, neznamená to, že jste blázen...
Hledáte pomoc?
Necítíte se ve stejné psychické pohodě jako dříve?
Sháníte psychiatrické zařízení blízko bydliště?
Máte potíže při práci nebo studiu?
Máte tělesné potíže, pro které není zdůvodnění?
Doporučil vám váš lékař vyšetření psychiatrem?
Někdo z vašeho okolí vás posílá na psychiatrii?
 
   
Lundbeck logo  
   
blázinec.com